Pomyśl o dźwiękach nocy, o trzasku w ciemności, pracujących ścianach, o puszce toczonej ulicą przez wiatr, o kapaniu wody, o szumie chłodziarki i tykaniu zegara. Pomyśl o chrapaniu sąsiada przesączającym się przez cienką ścianę, o własnym oddechu i strzelaniu stawów, gdy przewracasz się z boku na bok, nie mogąc zasnąć.
A teraz zwielokrotnij to sto razy.
Niech ta kakofonia dźwięków przyklei się do twoich myśli i zacznie szarpać nerwami. Niech wypełni wszystko wokół. Zmusi cię do szukania sensu, słów, przesłania, choć przecież wiesz, że ich tam nie ma. Że to tylko twój zaspany mózg próbuje przypisać znajome nazwy nieznanemu.
Pareidolia – nic więcej.

M. M. Lasik “Głos”

Inkszy Welt

Antologia “Ścieżki wyobraźni: Inkszy Welt” jest czwartą tematyczną antologią, którą przygotowała sekcja literacka “Logrus” Śląskiego Klubu Fantastyki. Tematem przewodnim zawartych w tym tomie opowiadań jest Śląsk. Śląsk przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Śląsk podziemi, familoków, blokowisk i wieżowców. Śląsk tajemniczy, groźny i fascynujący.

Pobierz elektroniczną wersję antologii za darmo albo kup wydanie papierowe.

Inkszy Welt

Opis od wydawcy

Co kryje w sobie Śląsk?
Śląska ziemia, śląska historia, śląskie bojki?

Inkszy welt to antologia, która otwiera drzwi do śląskich tajemnic: sześcioro autorów przedstawia sześć różnych tekstów sięgających ku przeszłości, teraźniejszości i przyszłości krainy wież wyciągowych i walczących o przestrzeń miast.

Czytelnik, który zdecyduje się na przekroczenie progu tych drzwi pozna alternatywne dzieje powstań śląskich, stanie twarzą w twarz z utopcem i innymi śląskimi demonami, będzie miał okazję wysłuchać śląskich legend oraz przejść się ulicami Śląska przyszłości, jakimi widzą je dzisiejsi pisarze.

Pozycja ta ma jeszcze jedną zaletę – między wierszami zachęca do chwili zadumy nad niełatwymi losami ludzi złączonych korzeniami, tkwiącymi głęboko w śląskiej ziemi szarpanej wichrami historii, przechodzącej z rąk do rąk w kolejnych konfliktach, które nader często czyniły wrogów z najbliższych sąsiadów.

Autorzy:
Anna Askaldowicz
Katarzyna Rupiewicz
Agnieszka Żak
Michał Niedźwiedzki
Michał Cholewa
Marta Magdalena Lasik

Wydawca:
Śląski Klub Fantastyki

Premiera:
13 listopada 2020

ISBN:
9788393124060

Ilość stron:
292

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *